Location:

Bar, Montenegro

Work permit:

Russia / Russia

Education level:

Высшее / Higher

You can open access to the talent’s contacts. Click and buy!

Геодезист/Geodesist

Work experience:

ООО “Генеральная Строительная Компания 1” / LLC “General Construction Company 1”

Геодезист / Geodesist

Обязанности: геодезическое сопровождение строительства многоэтажных жилых домов / Responsibilities: Geodetic support for the construction of multi-storey residential buildings

Геодезическая разметка и съёмка, координация работ с прорабами и проектировщиками, черчение исполнительных схем, приёмка и проверка объемов работ подрядных организаций, сдача геодезической документации построенного дома государственному инспектору / Geodetic marking and surveying, coordination of work with foremen and designers, drawing of as-built diagrams, acceptance and verification of the scope of work of contractors, delivery of geodetic documentation of the constructed house to the state inspector

September 2011 – October 2022

Key skills:

Работа с геодезическим оборудованием, работа с Автокад, ведение документации, оформление и чтение чертежей, работа в команде, работа в условиях многозадачности, организаторские навыки, деловая коммуникация, гражданское строительство / Working with surveying equipment, working with AutoCAD, maintaining documentation, drawing and reading drawings, teamwork, multitasking, organizational skills, business communication, civil engineering.

Edicuation:

Серпуховской Военный Институт Ракетных Войск/Serpukhov Military Institute of Missile Forces

Edicuation:

Факультет 2, инженер систем ориентации, стабилизации и навигации / Faculty 2, engineer of attitude control, stabilization and navigation system

Edicuation:

2009

Additional information

Большой опыт работы на разных объектах, опыт работы старшим геодезистом, умение организовать работу и ответственность за её результат, знание всех этапов строительства, умение устанавливать и поддерживать дружественные рабочие отношения с командой / Extensive experience working at various sites, experience as a senior surveyor, ability to organize work and responsibility for its results, knowledge of all stages of construction, ability to establish and maintain friendly working relationships with the team